Skip to content
Nederlandse Boekhistorische Vereniging
Nederlandse Boekhistorische Vereniging

  • Actueel
    • Nieuws
    • Evenementen
  • Jaarboek voor Nederlandse boekgeschiedenis
    • Jaarboekbijlagen
    • Jaarboekredactie
  • Uit het veld
    • Promotieonderzoek
    • Bookmarked – blogs van studenten
    • Boekenmolen – leden stellen zich voor
    • Publicaties
    • Boekenlinks
  • Organisatie
    • Bestuur
    • Jaarboekredactie
    • Jaarstukken
  • Word lid
  • Contact
  • English
Nederlandse Boekhistorische Vereniging

Fysieke presentatie van de collectie boekbanden van de KB, door Rens Top

NBV-redactie, 20 maart 202220 mei 2024

Donderdag 31 maart organiseert de NBV een excursie naar de KB in Den Haag. Rens Top, conservator boekbanden van de KB, behandelt in een fysieke presentatie de ongekende diversiteit van de collectie.

Aan de hand van spectaculaire stukken leidt hij de bezoeker door de verzameling boekbanden van de KB. Historische én moderne voorbeelden van vakmanschap, materiaalgebruik en originaliteit zullen worden getoond. Geïnteresseerd? Schrijf je in via info@boekgeschiedenis.nl. Er is plek voor 35 personen. Daarnaast zal er ook een rondleiding zijn door het KB-gebouw en de magazijnen. Donderdag 31 maart 2022, aanvang 14 uur. Verzamelen bij de ingang van het KB-gebouw om 13.45 uur.

Biografie Rens Top: Rens werkt al sinds 1983 bij de KB, aanvankelijk als medewerker in het Depot voor Nederlandse Publicaties, later als assistent op de afdeling Boekbanden. Daar werkte hij onder andere aan het wrijfselarchief en een omvangrijk literatuurdocumentatie-systeem. Hij maakte tentoonstellingen en droeg bij aan talloze publicaties. In 2007 werd hij collectiespecialist boekbanden. Zijn kennis strekt zich uit van laatmiddeleeuwse banden met paneelstempels tot hypermoderne banden met 3d-geprinte platten. Eind april 2022 neemt hij afscheid van de KB om te genieten van een welverdiend pensioen.

Een van de vijf beroemde Grolier-banden in het bezit van de KB. Band van donkerbruin kalfsleer en met lakverf beschilderd. Voor Jean Grolier. Frankrijk, ca. 1550.
Nieuws excursie

Bericht navigatie

Previous post
Next post
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Mail
  • YouTube

De Nederlandse Boekhistorische Vereniging (NBV) is er voor iedereen die het oude en het nieuwe boek in al zijn verschijningsvormen een warm hart toedraagt.

Over ons
Word lid

Evenementen

Geen evenementen
  • Alle evenementen
  • Recente berichten

    • Raak je niet uitgepraat over oude boeken? Kom kennismaken met de NBV
    • Programma Tiele-dag 2025
    • Call for Papers Jaarboek voor Nederlandse boekgeschiedenis 33
    • Excursie Huygens Museum
    • Controleer je abonnementsgegevens bij Abonnementenland

    boekenmolen boekpresentatie boekwetenschap bookmarked call for proposals congres excursie jaarboek jaarvergadering lezing publicatie symposium tentoonstelling tiele-stichting verslag

    Contact

    Nederlandse Boekhistorische Vereniging
    t.a.v. Lotte Savelsberg, secretaris
    p.a. Athenaeumbibliotheek, Klooster 12
    7411 NH Deventer
    E-mail: info@boekgeschiedenis.nl
    IBAN: NL92 INGB0005537064

    Volg ons

    • Facebook
    • LinkedIn
    • Instagram
    • Mail
    • YouTube

    Header-afbeelding

    detail uit Philips Galle (naar Jan van der Straat), Boekdrukkunst, gravure uit de reeks Nova reperta, ca. 1589 - ca. 1593. Amsterdam, Rijksmuseum, RP-P-OB-6835.

    ©2025 Nederlandse Boekhistorische Vereniging | WordPress Theme by SuperbThemes