Skip to content
Nederlandse Boekhistorische Vereniging
Nederlandse Boekhistorische Vereniging

  • Actueel
    • Nieuws
    • Evenementen
  • Jaarboek voor Nederlandse boekgeschiedenis
    • Jaarboekbijlagen
    • Jaarboekredactie
  • Uit het veld
    • Promotieonderzoek
    • Bookmarked – blogs van studenten
    • Boekenmolen – leden stellen zich voor
    • Publicaties
    • Boekenlinks
  • Organisatie
    • Bestuur
    • Jaarboekredactie
    • Jaarstukken
  • Word lid
  • Contact
  • English
Nederlandse Boekhistorische Vereniging

Summer School History of the Book

Tiele Stichting, 26 juni 201912 juli 2019

Allard Pierson (voorheen Bijzondere Collecties), het kennisinstituut voor erfgoed van de Universiteit van Amsterdam, organiseert dit jaar zijn tiende Summer School History of the Book van maandag 19 t/m vrijdag 30 augustus. De inschrijving voor deelname aan cursussen en workshops is geopend.

De summerschool biedt altijd een ‘à la carte’-programma. Deelnemers kunnen één onderdeel kiezen, maar ook een programma van twee volle weken, en alles daartussenin. De workshops zijn interessant voor iedereen die belangstelling heeft voor boekgeschiedenis: onderzoekers, studenten, bibliotheek- en museummedewerkers en alle andere liefhebbers van boeken en manuscripten, bibliotheken en antiquariaten, druktechnieken en typografie.

Docenten en deelnemers gebruiken tijdens de summerschool origineel en vaak uniek materiaal uit het Allard Pierson, ter illustratie of om mee te oefenen. Of het nu gaat om handschriften, bijzondere boekbanden, kaarten en atlassen, muziekdrukken, plaatwerken met natuurlijke historie, strips, kinderboeken, kalligrafie of grafische onderwerpen – het komt allemaal op tafel.

De Summer School History of the Book is een samenwerking tussen de Leerstoelgroep Boekwetenschap en het Allard Pierson | De Collecties van de Universiteit van Amsterdam. De uitvalsbasis is altijd het Allard Pierson aan de Oude Turfmarkt, maar er worden ook cursussen gegeven in het UvA-gebouw aan het Turfdraagsterpad. Dit jaar werken we voor het eerst ook samen met het Amsterdams Grafisch Atelier in Amsterdam-West. 

Voor vragen over het programma of over jouw aanmelding kun je mailen naar Pètra Huijgen: summerschool-bc@uva.nl. 

Boekhistorisch Nieuws

Bericht navigatie

Previous post
Next post
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Mail
  • YouTube

De Nederlandse Boekhistorische Vereniging (NBV) is er voor iedereen die het oude en het nieuwe boek in al zijn verschijningsvormen een warm hart toedraagt.

Over ons
Word lid

Evenementen

Geen evenementen
  • Alle evenementen
  • Recente berichten

    • Raak je niet uitgepraat over oude boeken? Kom kennismaken met de NBV
    • Programma Tiele-dag 2025
    • Call for Papers Jaarboek voor Nederlandse boekgeschiedenis 33
    • Excursie Huygens Museum
    • Controleer je abonnementsgegevens bij Abonnementenland

    boekenmolen boekpresentatie boekwetenschap bookmarked call for proposals congres excursie jaarboek jaarvergadering lezing publicatie symposium tentoonstelling tiele-stichting verslag

    Contact

    Nederlandse Boekhistorische Vereniging
    t.a.v. Lotte Savelsberg, secretaris
    p.a. Athenaeumbibliotheek, Klooster 12
    7411 NH Deventer
    E-mail: info@boekgeschiedenis.nl
    IBAN: NL92 INGB0005537064

    Volg ons

    • Facebook
    • LinkedIn
    • Instagram
    • Mail
    • YouTube

    Header-afbeelding

    detail uit Philips Galle (naar Jan van der Straat), Boekdrukkunst, gravure uit de reeks Nova reperta, ca. 1589 - ca. 1593. Amsterdam, Rijksmuseum, RP-P-OB-6835.

    ©2025 Nederlandse Boekhistorische Vereniging | WordPress Theme by SuperbThemes